Tapczaniki dziecięce – idealni następcy łóżeczka

Gdy nasze dzieci są małe, najlepszą inwestycją wydaje się zakup wygodnego łóżeczka. Ten praktyczny mebel zapewnia komfortowy sen, jest przy tym bezpieczny i wygodny. Dzieci jednak rosną i nawet rosnące z nimi łóżeczka w pewnym momencie przestają im wystarczać. Jaki powinien być więc kolejny mebel do spania? Przynajmniej kilka propozycji zasługuje na nasze zainteresowanie. Jedną z najciekawszych wydają się tapczaniki dziecięce, warto więc przyjrzeć się im nieco dokładniej.

Czym charakteryzują się tapczaniki dziecięce?

Tapczanik dziecięcy jest zwykle opisywany jako mebel do spania nie tylko wygodny, ale również praktyczny. Nie zajmuje tak wiele miejsca, jak klasyczne łóżko, a jednym z jego największych atutów jest obecność praktycznego pojemnika na pościel. Zwykle porównuje się go do kanapy podkreślając jednak, że rozmiary tego mebla są nieco mniejsze z uwagi na niższy wzrost jego właściciela. Brak konieczności przeznaczania dużej przestrzeni sprawia zresztą, że tapczan dziecięcy można umieścić zarówno w pokoju malucha, jak i w sypialni rodziców, jeśli istnieje konieczność, aby maluch jeszcze przez jakiś czas spał pod opieką kogoś starszego. Tapczaniki dziecięce w nowoczesnym wydaniu mają zresztą jeszcze jeden atut sprawiający, że warto się nimi zainteresować. Można je nabyć w dziesiątkach kolorów, dzięki czemu bez trudu jesteśmy w stanie dopasować je do każdego pomieszczenia.

Co sprawia, że tapczanik dziecięcy jest dobrym rozwiązaniem?

Ostatnie lata to czas, w którym można mówić o swego rodzaju modzie na tapczaniki dziecięce. Trudno jednak utrzymywać, że mamy do czynienia z rozwiązaniami zasługującymi na zainteresowanie tylko dlatego, że nawiązują do nowych trendów. Lista zalet tapczanów w wersji dziecięcej jest znacznie dłuższa i obejmuje:

  • Oszczędność miejsca,
  • Możliwość utrzymania porządku w pokoju dziecięcym w dużo łatwiejszy sposób,
  • Znacznie większą przestrzeń pozwalającą na przechowywanie, dzięki czemu w pokoju pojawia się też więcej miejsca na dobrą zabawę,
  • Ciekawy wygląd.

Tapczany w dziecięcej wersji charakteryzują się także dużą atrakcyjnością wizualną występującą w połączeniu z równie wysokim komfortem użytkowania. Normą jest dziś już nie tylko obecność miękkiego materaca, ale również regulowanego oparcia. Tapczany dziecięce można też kupić w zestawie z dopasowanymi do nich poduszkami. Dziecko może więc korzystać z tego mebla także w ciągu dnia, czytając książkę albo oglądając bajki.

kobieta bawi się z dziećmi

Jak kupić tapczanik dziecięcy i tego nie żałować?

Tapczanik dziecięcy jest interesującym rozwiązaniem, nie powinniśmy więc żałować jego zakupu. Nie możemy jednak zapominać o tym, że nie każde rozwiązanie dostępne w sprzedaży jest tak samo atrakcyjne. Przydatna może okazać się więc wiedza na temat tego, na co zwracać szczególną uwagę poszukując idealnego produktu.

Na pierwszy plan wysuwa się materac, w jaki wyposażony jest tapczanik dziecięcy. To właśnie on przesądza o komforcie dziecięcego snu. Co więcej, gdy jest niewłaściwie dopasowany do potrzeb malucha, może przyczynić się do potęgowania dolegliwości bólowych. Wśród wielu propozycji dostępnych na rynku obecnie największą popularnością cieszą się materace bonelowe. Także modele piankowe pozostają jednak tymi, które mają spore grono zwolenników.

Gdy mamy już pewność, że materac nie będzie stanowił zagrożenia dla malucha, możemy przyjrzeć się nieco bardziej krytycznie jakości wykonania tapczanika dziecięcego. Im jest ona wyższa, tym lepiej. Wysoka jakość gwarantuje, że mebel będzie się charakteryzował wytrzymałością nie przez miesiące, ale przez lata. Warto jednak myśleć o niej także mając na uwadze bezpieczeństwo malucha. Dzieci są znane ze swojej pomysłowości. Tak naprawdę, mogłyby być znakomitymi testerami mebli. Niestety, zakup tapczanika niskiej jakości grozi poważną kontuzją, lepiej więc nie brać na swoje barki niepotrzebnego ryzyka.

Kupując tapczanik dziecięcy w meble-bik.pl pamiętajmy też o tym, że będziemy musieli go regularnie sprzątać. Dla naszej własnej wygody stawiajmy więc przede wszystkim na modele, które charakteryzują się tym, że są łatwe w utrzymaniu w czystości. Oczywiście nic nie staje nam na przeszkodzie, aby dokupić do tapczanika odpowiednią pościel, która będzie wykazywała właściwości hydrofobowe.